KULLANIM KOŞULLARI

www.fidost.com internet sitesi, Quales İş Çözümleri A.Ş.’ye ait olup, kredi ve finansman konusunda orta ölçekli işletmeler başta olmak üzere diğer kurum ve şahıslara, aşağıdaki koşullar çerçevesinde destek hizmeti veren bir internet sitesidir.

1. Hizmetlerimizden faydalanabilmek için www.fidost.com adresli sitemizde yer alan üyelik formunu doldurabilir ya da belirlenen sosyal medya hesaplarınız üzerinden giriş yaparak üye olabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

2. Quales; www.fidost.com adresli siteyi erişilebilir/kullanılabilir halde tutmak, gerekli güncellemeleri yapmak ve hizmetten kesintisiz faydalanmanızı sağlamak için gerekli özen ve çabayı göstermektedir.

3. Quales; hizmete dahil olan banka ve finans kurumu çeşitliliğini arttırmayı ve kredi başvurusu için gerekli evraklara ilişkin ihtiyacınız olacak destek hizmetlerini sunacaktır. Ancak, mali durumunuz ve kredibiliteniz nedeniyle herhangi bir kredi teklifi iletilmemesi ya da iletilen tekliflerin daha sonra onaylanmaması halinde Quales’e hiçbir sorumluluk yüklenemez.

4. Tarafımıza gönderilen her türlü belge ve bilginin hukuka uygunluğu tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Gönderdiğiniz belge, bilgi ve verilere ilişkin olarak Quales’in hiçbir sorumluluğunun olmadığını ve bunların doğru, güncel ve hukuka uygun olmaması nedeniyle ortaya çıkabilecek maddi/manevi tazminat, zarar vb. durumlara ilişkin her türlü hukuki ve cezai sorumluluk tarafınıza aittir.

5. Tarafınıza iletilen kredi tekliflerini değerlendirdikten sonra krediyi çekmek için ilgili bankaya veya finans kuruluşuna bizzat başvurmanız gerekmektedir. Quales tarafından verilen hizmet kredi işlemlerinin başvurusu ve takibini kapsamamakta olup, Quales’in bu konuya ilişkin hiçbir sorumluluğu yoktur.

6. Tarafımızdan anlaşmalı kuruluşlardan sizin taleplerinize uygun kredi verebilecek banka ve finans kuruluşları seçilerek bir liste oluşturulacaktır. Tarafınıza iletilen bu listeden dilediğiniz kuruluşları seçip dilediklerinizi hizmet dışında bırakabilirsiniz.

7. Quales’den kaynaklanan herhangi bir sebeple (yazılımsal bir sıkıntı, güncelleme vb.) hizmette bir aksama meydana gelmesi durumunda Quales, sorunu/aksamayı en kısa sürede çözmek ve hizmeti kullanmanızı engellememek için elinden gelen çabayı gösterecektir. Ancak teknik bir sıkıntı nedeniyle hizmet kullanılamaması durumunda Quales’ten herhangi bir talepte bulunulamaz.

8. Aşağıda belirtilen hususlar da Borçlar Kanunu’nda belirtilen mücbir sebeplere dahil olacaktır.

o Quales’in elinde ve kontrolünde olmayan internet ağlarında ve sunucu altyapısından veya elektrik sisteminden kaynaklanan nedenlerle oluşan kesinti ve arızalar,

o İnternet mevzuatında meydana gelen değişiklikler ve/veya Türkiye mahkemelerince veya idari organlarca alınan Platform’un altyapısını etkileyebilecek erişim engelleme veya sınırlama kararları,

o BDDK tarafından alınan kararlar veya mevzuat değişiklikleri.

9. Hizmet alımınız nedeniyle oluşan ihtilaflarda Quales’in defter, yazışma ve sair kayıtları ile bilgisayar kayıtlarının(eposta yazışmaları, Internet trafik bilgisi ve erişim kayıtları[log] vs.) H.M.K. 193. maddesi anlamında muteber, bağlayıcı ve kesin delil teşkil edecek olup, bu madde Delil Sözleşmesi niteliğindedir.

10. Bu sözleşmeye ilişkin herhangi bir anlaşmazlık oluşması halinde tüketici konumunda olan kullanıcılarımız bulundukları yer kaymakamlık veya valiliklerde bulunan Tüketici sorunları Hakem Heyetine başvuruda bulunabilirler.

11. İnternet sitemiz ve sitede yer alan tüm fikri mülkiyet ürünlerine ilişkin (açıkça telif haklarının devredildiğinin belirtildiği durumlar hariç) yalnızca şahsi kullanım hakkınız vardır.

12. Sitemizde yer alan içeriğin alıntılanması; makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.

13. Sitede bulunduğunuz veya siteyi kullandığınız sürece yukarıda yer alan kuralların tamamını eksiksiz olarak kabul ettiğiniz varsayılır.

14. Söz konusu kurallara aykırı hareket etmeniz halinde ve/veya Quales tarafından gerekli görülmesi halinde siteyi kullanımınız engellenebilir.

Quales’in hizmet ücretleri, hizmet yapısı ve diğer kullanım koşullarını önceden bildirim olmaksızın değiştirme hakkı mevcut olduğundan her kullanım öncesi bu sayfayı incelemenizi tavsiye ederiz.

Bu sayfa en son 01.11.2017 tarihinde güncellenmiştir.